CHATRČ, kde se tragédie střetává s věčností

12. dubna 2015 v 17:07 |  Čteno jedním očkem

Autor: William Paul Young
Originální název: The Shack
Rok vydání: 2008

Mackenzie vyrazil se svými dětmi kempovat. Než se stihnou z dovolené vrátit, nejmladší dcera zmizí. Hledá ji rodina, hledá ji policie, hledají ji dorovolníci. Nakonec se zjistí, že holčička byla unesena a stala se obětí vraha. Zjistí se, že byla v jedné staré chatrči zavražděna, přičemž se její tělo nenajde, pouze krvavé stopy...

Mackenzie a celá jeho rodina utrpí velikou bolest. Nejvíce však trpí otec, který si vše dává sám sobě za vinu. Začne cítit k Bohu hněv a jeho víra se ztrácí.

"Každou osobu miluješ jinak, kvůli tomu, jaká je,
a kvůli jedinečnosti, jakou vyvolává v tobě."

Je evidentní, že kniha se týká křesťanství a Boha. Popisuje, jak se člověk snaží smířit se smrtí někoho blízkého. Emoce, myšlenky, všechno, co hrdina prožívá je psáno velice pěkně. V knize se jednoduše na příkladech vysvětluje teologie, pro čtenáře se stává díky tomu lépe uchopitelná a lépe si duchovní věci dokáže představit.

Chatrč je psaná příjemným uměleckým stylem, ale přitom se nedá na jeden nádech přečíst - v člověku vyvolává nejrůznější myšlenky a úvahy, nad kterými je nucen se zamyslet. Příběh vykresluje Boha jako ženu, černošku, což určitě přináší nový pohled na Boha a ničí zažitý stereotyp. Pokud se člověk v duchovních věcech neomezuje či prožívá ztrátu blízké osoby, měl by určitě po Chatrči sáhnout.

 


Anketa

Byl jsem zde...

... Fantomas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.