Volání Kukačky

29. dubna 2015 v 15:00 |  Čteno jedním očkem

Autor: Robert Galbraith
Originální název: The Cuckoo's Calling
Série: Cormoran Strike
Vydání originálu: 2013

Obálka se mi strašně líbí a když jsem zjistila, že to vlastně napsala Rowling, hned jsem si řekla, že si ji koupím, protože bude určitě skvělá jako Harry Potter. Nakonec jsem si ji pouze přečetla, ale nekoupila. A udělala jsem dobře. V knize se objevuje strašně moc popisu prostředí a to já nerada. Mám ráda, když má děj spád a frčí přímá řeč, na popis mě moc neužije. Ze začátku jsem pečlivě četla slovo od slova, ale nešlo mi se knihou prokousat. Změnila jsem tedy strategii čtení a dlouhé popisné pasáže vždy jen prolítla očima a zaměřovala svoji pozornost na děj, fakta a postavy. Ajo, pomohlo mi to. Kniha už pro mě nebyla tak nudná a zdlouhavá, ale začala se mi hezky číst.

Líbil se mi Cormoranův charakter, hezky do detailů propracovaný a pěkně mu to pálilo. Celou dobu jsem si lámala hlavu nad vrahem - každou chvíli jsem si někoho vytipovala, ale v zápětí mi to na něj zase nesedělo. V jednu chvíli jsem vraha skutečně odhalila, ale čím blíž jsem byla ke konci, tím víc jsem si byla jistá, že se jedná o někoho zcela jiného. Nakonec jsem hledání vzdala a nechala se překvapit.

Abych byla upřímná - kdybych nevěděla, že autorkou je Rowling, asi by kniha pro mě nijak zajímavá nebyla. Harry Potter je prostě jednička! Pokračování Hedvábník si přečtu ale jen proto, že jsem zvědavá na vývoj vztahu Strika a Robin.

 


Anketa

Byl jsem zde...

... Fantomas

Komentáře

1 Métis Métis | E-mail | Web | 29. dubna 2015 v 15:51 | Reagovat

Od kamaráda jsem o této knize hodně slyšela, ale nikdy jsem se nepřemluvila k jejímu přečtení, protože nejsem zrovna fanda detektivek. Jediné, co mě trochu motivovalo byla, stejně jak ty říkáš, známá a mnou oblíbená autorka. Po tomto článku se k ní už asi ani nedokopu. Dlouhé popisování totiž také nemám ráda :)
Ale souhlasím s tebou. Skvěle promyšlený svět HP nebude nikdy  překonán ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.