Hraničářův učeň - HOŘÍCÍ MOST

28. dubna 2015 v 13:55 |  Čteno jedním očkem

Autor: John Flanagan
Originální název: The Burning Bridge
Série: Hraničářův učeň (2.)
Rok vydání: 2008

Schyluje se k válce. Will, Horác a Gilan se vydávají do Celtiky s důležitým poselstvím. Při příchodu do Celtiky je nikdo nevítá - města, doly všechno je opuštěné. Poktávají se s dívkou Evanlyn, která jim vše vysvětlí. Gilan se s novými zprávami vrací zpět do království informovat krále, zatímco Will s ostatními nečekaně objeví Morgarathovu tajnou výhodu...

Autor mi udělal radost, když do děje zapojil moji oblíbenou postavu Gilana. Stejně jako Halta, i Gilana jsem si oblíbila pro jeho styl humoru, aneb jeho hlášky nemají chybu. Do děje přibývá nová postava Evanlyn. Hlavní záporák Morgarathan, o kterém se konečně dozvídáme více informací a můžeme si o něm udělat nějaký obrázek, mi hodně připomínal zlého krále Galbatorixe z Eragona - nemohla jsem se té představy po celou dobu zbavit.

"Mysli na dobrý výsledek a dosáhneš ho.
Dovol, aby se do mysli vloudily pochybnosti, a chyba se skutečně stane."


Příběh měl rychlý spád, žádné dlouhé spekulace, prostě šup do akce. Tento styl psaní mám ráda, takže jsem byla nadmíru spokojená. Sem tam se stalo, že děj byl snadno předvídatelný a jednoduchý (přeci jen je kniha určena pro mladší čtenáře), což ale na kvalitě knihy nic neubíralo. Nakonec jsme se však žádného rozuzlení příběhu nedočkali, neboť je závěr knihy otevřený. Velký průšvih je ovšem skryt v podtitulu knihy, který až moc napovídá o rozuzlení zápletky.


 


Anketa

Byl jsem zde...

... Fantomas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.