Hraničářův učeň - ROZVALINY GORLANU

26. dubna 2015 v 18:36 |  Čteno jedním očkem

Autor: John Flanagan
Originální název: The Ruins of Gorlan
Série: Hraničářův učeň (1.)
Rok vydání: 2008

Will, sirotek žijící na hradě Redmontu, se dostane do učení k hraničáři Haltovi. Nelíbí se mu to a je zklamaný, neboť jeho snem bylo stát se rytířem. Jako hraničářův učeň se seznamuje s šedo-zelenou pláštěnkou, lukem, šípy, hraničářskými noži a v neposlední řadě i se svým novým společníkem - malým koníkem Cukem. Během výcviku zjišťuje, že být hraničář není zas tak špatné...

"Halte, já myslel…"
"Ty jsi jen učeň, nemáš co myslet!"


Středověká atmosféra, napínavý, čtivý fantasy román, jehož každá kapitola je hezky dekorována dubovými listy. Člověk se při čtení Hraničářova učně uvolní, hodí stranou starosti a vychutnává každou stránku. Nápad bandy perfektních lučištníků chránící království, je bezva. Při popisu postav a prostředí nejsou použity dlouhatánské pasáže, přesto je všechno v rámci možností detailně popsáno, jako třeba Hraničářský sbor. Děj je jednoduchý, připomínalo mi to spíše jako takový úvod (delší prolog) do série. Příběh hezky plyne a vtáhne do sebe čtenáře. Určitě je nutno poznamenat, že v sobě skrývá plno vtipných hlášek a rozhovorů mezi postavami, které zaručeně umí pobavit a vyprávění dát jiskru.

Kniha se mi opravdu líbila, takže bylo jasné, že musím celou sérii dočíst do konce, a tak jsem se rozhodla celou sérii dvanácti knih koupit. Vybrala jsem si paperbackovou sadu, jejichž obálky jsou sice úplně jiné, než ty vázané, ale jsou to vlastně ty původní, originální a velice povedené!


 


Anketa

Byl jsem zde...

... Fantomas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.