REZISTENCE, film s kouzelnou hudbou

16. dubna 2015 v 8:00 |  Filmové plátno
Těšila jsem se. Po přečtení jakékoliv knihy se vždycky těším na její filmové zpracování. A tady jsem byla mile překvapená! Zatímco z knihy Divergence jsem byla nadšená a z filmu zklamaná, tady to bylo naopak. Co si budeme říkat - příběh se od knihy velice lišil (někdy jsem si říkala, že má s knihou společný pouze název), ale ani trošku mi to nevadilo. Na rozdíl od knihy film nebyl zatížen nesmyslnými rozhovory o ničem a děj krásně plynul...

Příběh byl pojat velice svižným akčním stylem, který se mi opravdu líbil. Mám ráda akční filmy a tento byl výborný. Navíc se většina akčních scének odehrávala pouze v mysli Tris a tudíž byly často nereálné a o to zajímavější. Co posadilo laťku hodně, opravdu HODNĚ vysoko byly efekty. Bez jediné chybičky! Svět, postavy, předměty, prostředí, všechno bylo pohádkově krásné, když se roztříštilo. Bez diskuze! :) Ať už to byla krajina, město či interiér, vše bylo hezky vytvořené a přetvořené. Bylo pro mě příjemné dívat se na takové pěkné prostředí. A i ta 'technika' měla fajn design :) Elektronická hudba M83 a Ellie Goulding mají svoje kouzlo. Prostě hudební kulisa byla perfektní, bez chybičky. Dala filmu takovou tu velkolepost. Ani text nepotřebuje a výsledek je povedený. Tento 'elektonický styl hudby' se k této sérii filmům rozhodně hodí - přeci jenom je to sci-fi z budoucnosti.

Představitelka Tris se mi líbí, tak nějak vizuálně jsem si ji v knize představovala. Ale co ten Čtyřka? Asi jsem jediná na světě, ale nemůžu si pomoct - mě se jeho představitel nelíbí! Nejde ani tak o věk - sice by se mi tam hodil někdo mladší a ne tolik namakaný, to je pravda. Po hodině koukání, jsem si na něj potom už zvykla, ale i tak... Co hodně se mi líbilo, byl i vztah Tris a Čtyřky, že stojí spíše v pozadí. A co hlavně - nedocházelo mezi nimi k neustálým hádkám, jako to bylo v knize. Film Rezistence se mi určitě líbil více než kniha a rozhodně ani trošku nelituju, že jsem na něj šla do kina :)


 


Anketa

Byl jsem zde...

... Fantomas

Komentáře

1 Lulu Lulu | Web | 11. května 2015 v 11:45 | Reagovat

Ja som to zase mala presne naopak. Filmová Divergencia bola úplne úžasná, hoci kniha je stále lepšia, ale z filmovej Rezistencie som bola dosť sklamaná, asi som od toho čakala trochu viac. Aj keď Peter tam bol lepší ako v knihe, aspoň podľa môjho názoru. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.