SELEKCE - ELITA - PRVNÍ

23. dubna 2015 v 15:14 |  Čteno jedním očkem

.
Autorka: Kiera Cass
Originální název: The Selection
Série: Selekce (1.)
Vydání originálu: 2012
Autorka: Kiera Cass
Originální název: The Elite
Série: Selekce (2.)
Vydání originálu: 2013
Autorka: Kiera Cass
Originální název: The One
Série: Selekce (3.)
Vydání originálu: 2013

V dnešní době by asi málokdo neznal Hunger Games. Svět rozdělený na 12 krajů, přičemž čím vyšší číslo má, tím větší chudoba v něm je. A přesně tuto myšlenku použila spisovatelka v Selekci. Království Illeá je rozděleno podle bohatství na osm kast. A aby v království panoval mír a předcházelo se nepokojům, pravidelně si princ vybírá za manželku dívku z lidu. Dívky se totiž mohou přihlásit do soutěže nazvané Selekce, kde je vybráno 35 uchazeček ze všech osmi kast, které bojují o princovo srdce. Mezi nimi je vybrána i America, která ovšem o prince Maxona nestojí...

"Co je to za přítele, který si nechává svá tajemství pro sebe
a namísto toho ze
mě tahá ta moje?"

Po Harrym Potterovi a Hunger Games další knižní série, kterou jsem si tolik oblíbila a často se k ní vracím. I přes svůj romantický nádech jsou to neskutečně čtivé knihy! Přestože začátek první vypovídá o nějaké podobnosti s Hladovými hrami, v průběhu děje se jakoby vypařila a příběh si jde vlastní cestou. Knihy jsou hodně návykové, těžko se od nich lze odtrhnout. A jelikož se nám zde objevuje milostný trojúhelník, čtenář si hrdiny buďto zamiluje, nebo je začne nesnášet - a samozřejmě si najde svůj pár, kterému začne fandit (i já si ten svůj našla a potěšilo mě, že vyšel:))

Určitě není pochyb o tom, že obálky knih - s dívkou v pohádkově krásných šatech - jsou dokonalé! Už jenom lákají a vábí svým vzhledem, což zapůsobí (nejen) na nás, kteří rádi čteme knížky s hezkými obálkami.

 


Anketa

Byl jsem zde...

... Fantomas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.