SVŮDNÁ TRILOGIE - Svůdné zlo - nebezpečí - zúčtování

12. dubna 2015 v 13:58 |  Čteno jedním očkem


Svůdné zlo
Autorka: Wendy Higgins
Originální název: Sweet Evil
Série: Svůdná trilogie (1.)
Rok vydání: 2012

Svůdné nebezpečí
Autorka: Wendy Higgins
Originální název: Sweet Peril
Série: Svůdná trilogie (2.)
Rok vydání: 2013

Svůdné zúčtování
Autorka: Wendy Higgins
Originální název: Sweet Reckoning
Série: Svůdná trilogie (3.)
Rok vydání: 2013

Pustit se do čtení neznámých vod Svůdné trilogie nebyl zrovna můj nejlepší nápad. Od trilogie, která si získá takto vysoké hodnocení na Databázi knih jsem očekávala více.

Kolem Anny, vždy tak hodné a milé dívky, se od dětství objevují podivné věci. Nejdivnější je asi to, že si pamatuje vše, úplně vše, tedy i to před jejím narozením. Dokáže vnímat lidské emoce jako aury a její smysly jsou zostřenější než je běžné. Její kamarád Jay ji jednoho dne vezme na koncert jeho oblíbené kapely, kde se potká s pohledným bubeníkem. A aby těch divných věcí nebylo málo, Anna nedokáže vidět jeho auru. Tím bubeníkem je Kaidan, idol mladých dívek...

Zajímavé je, že se po světě potulují padlí andělé známí jako démoni, kteří mezi lidmi rozsévají chaos a zlo a snaží se je přimět k hříchu. Nefilové, jejich potomci, jim v tom pomáhají. A právě nefilem je i Kaidan s Annou...

"Nevíme přesně, co nám přinese budoucnost,
ale víme, že boj nebude snadný."

Námět knih je velice dobrý (démoni, nefilové a našeptávači navádějící člověka ke špatnostem) a pro zdůraznění dobro VS zlo autorka používá skutečné úryvky z Bible - to je super a moc se mi to líbí. Přináší to do série něco nového, neotřelého. Bohužel zpracování tak oslňující není. Ba naopak. Sice série prvním dílem začala dobře a mohlo se zdát, že dalším dílem se zlepší - bohužel k tomu nedošlo a série má sestupnou tendenci.

Přes docela působivé Svůdné zlo došlo k zbytečnému natahování děje u Svůdného nebezpečí, které je plné zbytečného cestování hrdinů, nemá v sobě ani za mák trošku akce a vývoj hlavní hrdinky, která je ztělesněním nevinnosti, do drsné rebelky je už takové ohrané klišé, které ač většinou funguje, tady tomu tak není. A velké vyvrcholení série v podobě Svůdného zúčtování je taktéž bez překvapení a velkých zvratů. Zde bych asi jen pozvedla epilog, který je určitě neobyvklý a svým způsobem hezký.

P.S: Určitě úsměvná na poslední knize je postava Marka, která pochází z České republiky :)

 


Anketa

Byl jsem zde...

... Fantomas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.