Květen 2015

Proč je zima lepší než léto...

31. května 2015 v 11:56 Psáno jednou tužkou
Sluníčko vystrukuje růžku a pomalu a jistě začíná léto. Pro někoho nejmilejší období, pro mě však ne. Sníh, vločky, sněhuláci, koulovačky, hokej... - to je moje. Nyní však startuje sezóna několikanohatých "zvířátek", dehydratace a tepla, tepla a ještě jednou tepla... ;)

Víte, technika se v dnešní době přeceňuje...

30. května 2015 v 21:29 Psáno jednou tužkou
Nebudu se tady rozepisovat o tom, jak jsou počítače, tablety, mobily, internet (a kdoví co ještě) špatné a všichni na tom jsme závislí - toho jsou všude mraky. Jen by mě zajímala jedna věc. Jaký máte zážitek, když jdete někam na koncert a stojíte s mobilem v rukou a nahráváte pódium? Když cestujete vlakem a hrajete hry na mobilu? Když jste s kamarády a přitom brouzdáte na facebooku? Když jedete na výlet a fotíte každý kamínek, na který šlápnete? Co z toho máte?

Proč je kniha lepší než čtečka...

30. května 2015 v 12:23 Psáno jednou tužkou
Knihy poskytují hned několikero využití. Kromě čtení se dají použít jako podložky, k rozdělání ohně, schování se před dešťem, módní doplněk... Kdežto využití čtečky je vždy stejné...Je lepší paperback nebo hardcover?

17. května 2015 v 11:53 Psáno jednou tužkou
Časté diskutabilní téma je paperback (měkká vazba) vs hardcover (pevná vazba). Každá má své pro a proti. Nelze určit, že jeden typ je lepší než druhý. Při výběru nás ovlivňuje hned několik faktů a záleží, kterému dotyčný v tu chvíli dá přednost, co se mu u dané knihy vyplatí.

Přijdeš k tomu stromu?

12. května 2015 v 20:12 Tři tečky
Začínám přicházet na chuť cover verzím. Jeden takový povedený cover je z Hunger Games.
Možná by mohla tato předělávka konkurovat originálu, co? ;)

Proč je hokej lepší než fotbal...

9. května 2015 v 14:11 Psáno jednou tužkou
Na hokeji jsem vyrostla. Vždy, když se v televizi vysílaly hokejové zápasy, taťka obsadil telku a vše šlo stranou. A to včetně pohádek... Na střední jsem bydlela v Brně a díky Brňákům podlehla Kometě. Můj život je jednoduše s hokejem spjat. Na druhé straně stojí fotbal. Ale ten nesahá hokeji ani po kotníky. Proč? Tady jsem si sepsala pár odrážek :)