PADESÁT ODSTÍNŮ šedi - temnoty - svobody

9. května 2015 v 11:22 |  Čteno jedním očkem

Autorka: E. L. James
Originální název: Fifty Shades of Grey - Darker - Freed
Série: Fifty Shades (1 - 3)
Vydání originálu: 2011

Přestože Anastasia Steelová není novinářkou, nechala se přemluvit svojí kamarádkou a vydala se udělat rozhovor s milionářem Christianem Greyem. I když je mladý Christian Grey arogantní, dominantní a tak záhaný, je také krásný, sexy a charismatický. Ačkoliv Ana je šedou myškou, Grey se o ni začne zajímat.

"Má vnitřní bohyně v dychtivém očekávání vyskakuje z lenošky."

Kniha je tedy psaná z pohledu chudé a naivně hloupé studentky Anastasie Steele. Díky ní poznáváváme pak duševně nemocného mladého multimilionáře Christiana Greye, který je posedlý sexem. Autorka vsadila na kartu, o které byla přesvědčená, že určitě zaujme - sex. Ale aby vše nebylo tak jednotvárné, musela přeci přihodit něco nezvyklého. V tomto případě to nezvyklé obstaral sám Grey svými zvláštními chutěmi.

Příběh je vlastně o ničem. Každý druhý odstavec je buďto sexuální scénka, nebo je Ana neustále nucena k jídlu. Pro dějovou linii už prostor jednoduše není. Popisy prostředí a postav jsou mizivé, ne-li téměř žádné. O vývoji postav ani nemluvě. Dialogy mezi postavami jsou jednotvárné, s velice slabou slovní zásobou (třeba je ale chyba na straně překladatele?).

Co se ale musí nechat - jestliže člověk nehltá slovo od slova, kniha je velice rychle přečtená. Největší "zvrat" za celou sérii projevil asi jen hrdina Grey, který se více méně začínal přiblížet k normálnosti. Upřímně... vůbec jsem nezjistila, čím si kniha získala nálepku bestselleru. 


Anketa

Byl jsem zde...

... Fantomas

Komentáře

1 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 9. května 2015 v 11:31 | Reagovat

mně tohle osobně moc neoslovilo....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.