Hraničářův učeň: NOSITELÉ DUBOVÉHO LISTU

5. května 2015 v 18:50 |  Čteno jedním očkem

Autor: John Flanagan
Originální název: Oakleaf Bearers
Série: Hraničářův učeň (4.)
Rok vydání: 2009

Evanlyn je unesena Temudžaji a Will se ji chce pokusit zachránit. Stojí však přesile a šance na úspěch jsou malé. Na poslední chvíli se k němu přidají Halt s Horácem a společně Evanlyn vysvobodí. To ale není všechno - zjistí, že se schyluje k nečekanému temudžajskému nájezdu na Skandii a tedy k válce...

"Teď vím, že pokud člověk bude čekat,
až bude připravený, bude čekat celý život."

Na knihách jde hezkdy vidět, že čtenáři od prvního dílu povyrostli, čemuž odpovídá také styl psaní. Ten se co díl zlepšuje a pokud tomu půjde tak i nadále, celá sága se stane velice poutavým a povedeným dílem. Přestože jsou knihy pro mladší čtenáře, i pro dospělého mohou posloužit jako milé a odpočinkové čtení. A toho přeci není nikdy dost :) Co je tentokrát nezvyklé je ukončení příběhu, který se nám více či méně táhne od prvního dílu. Neobjevuje žádný otevřený konec, ani žádné nastinující informace týkající se nové problému.


 


Anketa

Byl jsem zde...

... Fantomas

Komentáře

1 Métis Métis | E-mail | Web | 9. května 2015 v 21:59 | Reagovat

Hraničářova učně jsem si, i přes původní nedůvěru, oblíbila, ale děj tohoto dílu si bohužel vybavuji jen velmi matně. Zřejmě mě, stejně jako tebe, příběh tolik nezaujal :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.