NEŽ JSEM TĚ POZNALA - kniha k odsouzení?

22. května 2015 v 23:56 |  Čteno jedním očkem

Autorka: Jojo Moyes
Originální název: Me Before You
Vydání originálu: 2011

Stačí jeden deštivý den, který člověku dokáže změnit život a upoutat ho na kolečkové křeslo. Hvězdy nám nepřály? Kdepak! Než jsem tě poznala! Zatímco (nejen) mladé pohltily Greenovy Hvězdy, mě pohltila Jojo Moyes.

"Některý chyby... mají prostě větší důsledky než jiný."


Už dlouho jsem nebyla z žádné knihy rozhozená jako z této. Příběh je velice silný. Ukrývá se v něm velice diskutabilní téma. Je plný neštěstí, lásky, soucitu, slz, lhostejnosti, upřímnosti, emocí a sarkasmu. Skrývá hluboké myšlenky. Odhaluje život, jaký je. Přesto i v díle s takovou vážnou tématikou najdeme odlehčení, které nám poskytují právě hlavní hrdinové svým smyslem pro humor. Děj je inspirovaný skutečnou událostí a já bych se nikdy v takové situaci ocitnout nechtěla a ani bych to nikomu nepřála.

Knihy se dají lehce hodnotit, kritizovat. Tato si našla plno odpůrců. Jenže proč ji hned odsoudit, když jsem žádný podobný příběh neprožil?

 


Anketa

Byl jsem zde...

... Fantomas

Komentáře

1 Monča =)) Monča =)) | Web | 23. května 2015 v 22:33 | Reagovat

Ahoj, děkuji Ti za všechny milé komentáře! :-) Gratuluji Ti k fotce s Petrem a jestli máš i s jinými, tak i k těm. :-)
Pěkné pixelky po straně, asi si taky udělám další :-D. Podle tvé recenze bych si knihu také ráda přečetla :), ale já toho mám teď tak moc rozečteného, že nevím po čem dřív sáhnout :D.

2 Zita Zita | Web | 26. května 2015 v 5:46 | Reagovat

Mně se nikdy nestalo, že bych u dobré knihy usnula, :D  to prostě musím číst a nedokážu vysadit, i když jsem unavená, mám té knihy zkrátka plnou hlavu.

Zkusím se zeptat u nás v knihovně, díky za tip.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.