Víte, technika se v dnešní době přeceňuje...

30. května 2015 v 21:29 |  Psáno jednou tužkou
Nebudu se tady rozepisovat o tom, jak jsou počítače, tablety, mobily, internet (a kdoví co ještě) špatné a všichni na tom jsme závislí - toho jsou všude mraky. Jen by mě zajímala jedna věc. Jaký máte zážitek, když jdete někam na koncert a stojíte s mobilem v rukou a nahráváte pódium? Když cestujete vlakem a hrajete hry na mobilu? Když jste s kamarády a přitom brouzdáte na facebooku? Když jedete na výlet a fotíte každý kamínek, na který šlápnete? Co z toho máte?

Bohužel, s takovým přístupem se setkávám čím dál tím častěji. Místo, aby si člověk užíval svou oblínebou skupinu, při cestování koukal z okna a poznal další "kus světa" či sdělil své zážitky kamarádům, raději drží v ruce mobil a všechno jde jedním uchem ven. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale takový člověk si neumí užívat života, okamžiku. Takový člověk nemá žádné zážitky ani historky. Nic, na co by mohl s ostatními vzpomínat a zasmát se. Je jako vyprahlá poušť.

Vadí mi, když si s nějakou kamarádkou někam zajdu a ona celou dobu čučí do "super technických vymožeností". Připadám si pak tak sama. Nevím, co z toho má ona, ale pro mě je to setkání o ničem. Víte, nechci se za pár let ohlédnout a vidět, že můj život byl černobílý, nudný. Proto se ptám vás, kteří bez techniky nevydržíte ani 5 minut - co z toho máte?


 


Anketa

Byl jsem zde...

... Fantomas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.