Hraničářův učeň: ČARODĚJ NA SEVERU

21. června 2015 v 9:47 |  Čteno jedním očkem

Autor: John Flanagan
Originální název: The Sorcerer in the North
Série: Hraničářův učeň (6.)
Rok vydání: 2009

Jednou to přijít muselo - můj malý Will vyrostl. A že jsem měla problém si na to zvyknout! Pořád jsem v něm viděla toho malýho klučinu. Nakonec, i ti naši literární hrdinové dospívají, no ne? Prozatím musím říct, že je to pro mě nejlepší kniha ze série. Byla jsem zvědavá, jaké léno, coby novému hraničáři, mu bude přiděleno. Ve skrytu duše jsem doufala, že zůstane někde v okolí Redmontu se svými přáteli. Nestalo se tak. Jeho nová kamarádka fenka se mi jako nová postava líbila. Akorát mě štvalo, že ji nepojmenoval (představa, že bych svou fenu oslovala 'feno' se mi moc nelíbí).

"Ne. Nechrápu. Vím to jistě, že ne. Protože kdybych chrápal, slyšel bych se. A protože jsem se nikdy neslyšel, nemůžu chrápat."


Will protentokrát vystupuje v přestrojení jako kejklíř a strašně se mi tak líbil - a jeho vlastní píseň Starý vousáč Halt - ty pasáže jsou moje nejoblíbenější :) Navíc se ukazuje, že ani náš hrdina není dokonalý - má strach a utíká. A tak by to mělo být - hrdinové by měli mít vlastnosti jako každý jiný, včetně těch né moc "hrdinských". Do popředí se nám pomalu dostává Alyss a začíná to být, ehm, zajímavé:)

Děj je jako vždy plunulý, napínavý a svým způsobem se od předcházejících knih lišil - možná je to jenom můj pocit, ale zvyknout si na Willa v novém světle byl pro mě docela oříšek. A samozřejmě obálka jako vždy nasadila laťku hodně vysoko.

 


Anketa

Byl jsem zde...

... Fantomas

Komentáře

1 Katka Hromádková Katka Hromádková | Web | 21. června 2015 v 21:09 | Reagovat

to vypadá super :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.