Hraničářův učeň: VÝKUPNÉ ZA ERAKA

20. června 2015 v 16:46 |  Čteno jedním očkem

Autor: John Flanagan
Originální název: Erak
Série: Hraničářův učeň (5.)
Rok vydání: 2009

Mořský vlk Erak padl do pasti a byl zajat. Will, Horác, Halt a Evanlyn se vydávají na jeho záchranu do nebezpečné pouštní země Aridy. Když už se začíná hrdinům dařit ve vyjednávání o Erakově propuštění, jedna velká písečná bouře všechno překazí. Kniha je pojmenována sice jako Výkupné za Eraka, není to ovšem jediná zápletka, kolem které se děj točí. Na začátku se hrdinové vypravují do pouštní země Aridy, kde je zajat Erak a začíná se vyjednávat o jeho propuštění. Samozřejmě že v záchranné výpravě je i princeznička Evanlyn (bohužel, pořád ji nemám ráda). Ukazuje se, jaká výborná diplomatka to je.

"Jak jsem říkal, když je někdo neolíbený, je moc snadné myslet si o něm jen to nejhorší."


Protože po zajetí byl Erak z města převezen, vypravujeme se na cestu pouští. Tam hrdiny přepadne nečekaně velká písečná bouře, ve které se ztratil koník Cuk. A jsme u další zápletky knihy. Will opouští záchranný tým a vydává se sám na cestu, aby Cuka našel.

V knize se seznamujeme s další novou zemí, postavami a zvyklostmi jednotlivých kultur. Styl psaní je jako vždy odpočinkový, částečně předvídatelný a částečně nepředvídatelný :) Líbí se mi, že i když se název knihy točí kolem Eraka, není to jediná zápletka díla a nakonec se to všechno stejně ubíralo jinými kroky, než bych čekala.

 


Anketa

Byl jsem zde...

... Fantomas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.