POPELKA a koně s myšíma ušima

6. července 2015 v 15:48 |  Filmové plátno
Po Sněhurce (Sněhurka a lovec - 2012), Perníkové chaloupce (Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic - 2013) a Šípkové Růžence (Zloba, královna černé magie - 2014) se i Popelka dočkala nového moderního zpracování. A že to stojí za to! Moderní a přitom tradiční pohádka držící se Disneyovské předlohy. Tedy, nečekejte žádné tři oříšky a už vůbec ne sovu Rozárku. Tady jsou roztomilí myšáci, ještě roztomilejší ještěrky, koně s myšíma ušima, dýně a kmotřička víla.


Příběhem provází vypravěčka, která dodává pohádkovou atmosféru. Prostředí je pohádkově kouzelné - ať už je jedná o přírodu, Popelčin dům, zahradu nebo zámek. Je to opravdová pohádková země se vším všudy. Stejně tak krásná je hudba složená Patrickem Doylem (jeden z mých oblíbených skladatelů). Lily James (Popelka), Richard Madden (princ; možná ho znáte jako Robba Starka z Hry o trůny), Cate Blanchett (macecha), Helena Bonham Carter (víla kmotřička) a ostatní herci jsou hezcí lidé - jako stvořeni pro pohádku. Kostýmy, šaty jsou překrásné - hlavně tedy Popelčiny modré plesové šaty, to jsou ty nejkrásnější šaty, co jsem kdy viděla a věřím, že herečka si je musela neskutečně užívat :)

Na bále nečekejte žádné trapné tanečky. Popelčin a princův tanec je elegantní a přitom pořád tak pohádkový (popravdě, nemám ráda žádné pohádkové ani jinak podobné tance, protože mi přijdou strašně trapné). Moc hezky se na něj kouká a člověk by si taky rád trsnul :) Nevím, jestli znáte známý rokokový obraz Houpačka od malíře Jeana-Honorého - pokud ano, určitě vám neunikne scénka, kdy princ během bálu vezme Popelku taky na takovou houpačku (jen taková kulturní vložka;) ).

Ve filmu je obsaženo všechno, co by (nejen) pohádka měla mít. A to včetně takových menších akčních scének - třeba když Popelka utíká z bálu. Je to dojemný příběh, během kterého jsem často měla na krajíčku. Jsem toho názoru, že film, který v divákovi neprobudí žádné emoce (ať už příjemné či nepříjemné), je film špatný. Jasně, i tady se našlo pár věcí, které mi neseděly, například když Popelka v druhé části filmu spíše šeptala (viděno v originálu) nebo ta její nikdy-nepřestávající-usměvavá tvářička mi sem tam lezla na nervy, ale všechno tvůrcům odpouštím a hodnotím film kladně.

Pěkných pohádek není nikdy dost:)

 


Anketa

Byl jsem zde...

... Fantomas

Komentáře

1 Sasha Sasha | Web | 6. července 2015 v 15:56 | Reagovat

všeeetky tieto spracovania som videla, okrem práve spomínanej Popelky. asi si to pozriem ked hovoríš, že je to fajn :D dám si poradiť :)

2 Petra Petra | Web | 6. července 2015 v 16:02 | Reagovat

Docela se stydim, ale neviděla jsem ani jeden z těch filmů :D vždycky jsem si říkala, že se na to kouknu, ale pak jsem se rozhodla pro něco jiného nebo na to nezbyl čas. Každopádně doufam, že se na to brzy už kouknu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.