Hraničářův učeň: KRÁLOVÉ CLONMELU

13. července 2016 v 9:39 |  Čteno jedním očkem

Originální název: The Kings of Clonmel
Autor: John Flanagan
Série: Hraničářův učeň (8.)
Rok vydání: 2010

Další milý příběh hraničáře Willa nám vypráví o tom, co se děje, když se objeví banda podvodníků říkajíc si nezasvěcení. Nezasvěcení uctívají vymyšleného boha dobra, který slibuje, že každého dokáže zachránit. Aby lidé v něho uvěřili, využívají jejich strachu a ani života neušetří - jejich cílem je jednoznačně získat moc a ovládnout všechna království. Zápletka tedy není nijak složitá. Přesto nám kniha odhaluje další nečekané životní příběhy starého Halta. Hatlova minulost je nenadálý zvrat, který asi jen tak člověka nenapadne, kór když se musí vrátit do své rodné země, vyřešit napáchané škody od nezasvěcených. Příjemné zpestření celé ságy.

"Věděl, že podoba člověka se během života proměňuje podle jeho skutků. Tvář je jako plátno, na němž roky zanechávají své stopy."


Ačkoliv chvíli trvalo, než jsem se do příběhu ponořila, nijak mi to nevadí. Děj se pak plynule rozvypráví a čím blíž ke konci se čtenář dostává, tím více ho kniha do sebe vtahuje. Suprové byly obzvlášť poslední kapitoly, kdy jsem vůbec netušila, jak autor postavy vytáhne z bryndy a vše napraví. Pak jsem se jen musela pousmát nad jeho nápady :) Sečteno podtrženo, tato kniha je vlastně více či méně zaměřená na Halta, takže se čtenář nic moc nového o dalších postavách nedozví. Pěkné je, že si každá z postav stále uchovává svoje kouzlo i smysl pro humor a některé hlášky mě fakt pobavily:)

Stále platí, že je to nenáročné čtení, u kterého se čtenář uvolní a nemusí nad dějem nijak složitě přemýšlet. Tyto knihy jsou jednoznačně kouzelné. A to včetně paperbackových obálek (stejné jako u originálních knih), které nemají chybu. Na začátku knihy nesmí chybět načrtnutá mapka a každá kapitola ozdobená dubovými listy. Přímé řeči není sice tolik, kolik mám ráda a "finální" souboje jsou pro mě možná trochu delší, ale tak co už :)

 


Anketa

Byl jsem zde...

... Fantomas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.