NEJKRÁSNĚJŠÍ - Příběh Levany

25. července 2016 v 13:56 |  Čteno jedním očkem

Autor: Marissa Meyer
Originální název: Fairest
Série: Měsíční kroniky
Rok vydání: 2015

Po Popelce, Červené Karkulce a Locice následuje Sněhurka. Je to perfektní, jak se autorka ujala námětu klasických pohádek a dala jim nový kabátek. Staré pohádkové příběhy v sobě neustále ukrývají inspirací pro další a další spisovatele a je jedině dobře, že Marissa Meyer se k tomu odhodlala také.

Na Měsíci, ve městě Artemidě, zemřel král s královnou. Jejich dcery, princezny Levana a Channary se proto musí chopit úlohy vládce. Starší sestra Channary, právoplatná dědička trůnu, je lehkomyslná a zajímá se jen o sebe. Naopak Levana je schopná a se všemi předpoklady k vládnutí, jenže ona korunu nezdědila. Její život se zdá smutný a existuje spíše jako stín své starší sestry. Jedinou útěchou a přítelem ji je její strážce Evret Hayle. Jenže nic netrvá věčně...

Jak už sám název knihy prozrazuje, jedná se o příběh Levany, o jejím dětství a pozdější dospělosti. Autorka opouští hlavní dějovou linii a pouští se do vypravování vedlejšího příběhu. Takže jednoduše - čtenář musí na chvíli zapomenout na vyprávění o Cinder a její skupině, protože tento příběh se odehrává ještě několik let před začátkem Měsíčních kronik.

"...věděla, že oheň je nebezpečný, a iluze jsou nebezpečné,
a že nechat se přesvědčit a uvěřit, že něco není skutečné,
bývá často nejnebezpečnější ze všeho."

Autorka má příjemný styl psaní a její knihy se čtou samy. Tentokrát si vzala na papír zlou královnu Levanu, na jejímž příkladě nám ukazuje, že když se člověk narodí ve špatný čas a na špatném místě, může se z něj stát někdo, kým by za normálních okolností být nemusel. I Levana mohla být laskavou královnou. Naneštěstí se u ní již od nejútlejšího věku vyskytlo příliš mnoho špatných faktorů, které ji ovlivnily a udělaly z ní to, čím nyní je. Zlou a chladnou královnou Měsíce. Možná chtěla autorka knihou částěčně i omilostnit její charakter.

Velice zajímavé je, že matka Cinder, Channary, není vůbec žádný svatouček. Tím autorka jistě docílila u všech čtenářů a fanoušků Měsíčních kronik nečekaného překvapení. Inu, v následující poslední knize se ještě stále máme na co těšit, jelikož autorčiny záměry s hrdiny jsou opravdu nevyzpytatelné.

 


Anketa

Byl jsem zde...

... Fantomas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.