ŠEPOTÁNÍ aneb když si půjčíte námět u konkurence

15. července 2016 v 14:11 |  Čteno jedním očkem

Originální název: Splintered
Autorka: Anita Grace Howard
Série: Šepotání (1.)
Rok vydání: 2015

Další, ještě před nedávnem nová, fantasy sága je na světě. Tentokrát se však nejedná o žádný "zbrusu nový" námět, naopak. Autorka k vytvoření Šepotání využívá známý příběh Alenky v říši divů. Může mít něco takového u čtenářů úspěch? Nejspíš ano.

Alyssa je potomek Alenky, která byla v Říši divů. Alyssa tak, jako všichni Alenčiny potomci, slyší hmyz. Tedy, slyší hmyz mluvit. To je ale její velké tajemství, protože kdyby se to někdo dozvěděl, v mžiku by ji zavřeli do blázince jako její matku. Jenže se naskytne možnost dát věci do pořádku - to ovšem obnáší připojit se k záhadnému Morfeovi a prožít s ním nezapomenutelné dobrodružství...

"Když nějakému hmyzákovi propíchnete panděro špendlíkem, pěkně rychle sklapne."

Nejprve mi přišlo strašně zajímavé a super, že autorka využívá námětu a postav Alenky v říši divů, jenže pak tak nějak ze mě to nadšení začalo vyprchávat. Asi tak v polovině knihy mi to přišlo... zvláštní. Vždyť se autorka veze na tolik známém příběhu Alenky! Navíc původní příběh Alenky celý překopala a udělala z ní něco úplně jiného, nového. Vlastně si pořád nejsem jistá, jestli za to autorce ruce utrhnout nebo líbat.

Co je opravdu na knize nezvyklé je barva písma - ano, ano, opravdu je text zelený (nikoli černý). Příjemné zpestření. Ovšem celkový dojem z knihy mám smíšený. Dávám čtyři hvězdy, o jednu více, díky odvaze autorky pustit se do psaní ságy založené na tak známém příběhu.

 


Anketa

Byl jsem zde...

... Fantomas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.