ALIANCE - krvácející nebe a vojáci v rudých uniformách

7. srpna 2016 v 14:47 |  Filmové plátno
Jak už se stalo trendem u zfilmování knižních young adult trilogií, i tady je poslední kniha Povstalecké trilogie rozdělena na dvě části. První část Aliance se mi konečně poštěstilo zhlédnout. Je to více než rok, co jsem přečetla knižní předlohu a sice je fakt, že si toho tolik z knihy už moc nepamatuju, přesto bych si troufla tvrdit, že film má s knihou společného pramálo...

Je to jeden z těch filmů, co působí velkolepě. Krásné prostředí, příjemná hudba a sympatičtí herci. Má plno světlých míst. Ale i těch méně povedených se najde spousta. Mezi ty světlé momenty řadím určitě Chicago a vše, co se v něm děje. Chicago má pořád tu svoji "divergentní" atmosféru, kterou na této sérii mám tak ráda. Obzvlášť se povedlo souzení přívrženců Jeanin na začátku filmu, kdy filmaři reálně dokázali ukázat davové šílenství. Ale také se mi líbilo, jak skupinka v čele s Tris se vydala na cestu za Zeď, po které lezli jako (skoro) spider-mani ;)

Krvácející nebe a vojáci s červenou uniformou za Zdí bylo něco, co mi přišlo tak trošku ujetý. Ani si nejsem jistá, jestli něco takového bylo v knižní předloze. V každém případě se těším, až bráchovi (vojákovi) ukážu, jaké vyhlídky s uniformou má do budoucna ;) Svět za Zdí měl zajímavé prostředí. Hodně se mi líbila ta malinká zelená krajinka s budovami uprostřed červena. A technika. Líbily se mi "letouny" a hlavně drony v podobě koleček létajících kolem hlavy. Na druhé straně mi vadilo, že všechny zbraně, které měly postavy v rukou, byly až nereálně lehké a s očividnou lehkostí s nimi mávali, jako by nic nevážili. Co se týče příběhu, nijak moc mě nezaujal a chvílemi jsem si přála, ať je konec. Stejný problém jsem měla, když jsem četla knihu - dějová linie ztratila svoje napětí a prostě působila nudně.

Z nových postav jsem nemohla vystát Davida. Pěkně mi lezl na nervy. Přišel mi jako taková vtěrka. Na druhou stranu perfektně dokázal manipulovat s lidmi a to klobouk dolů. Matthew byl sympaťák už od pohledu, působil velice klidně a vyrovnaně. Edgar je postava, kterou si filmaři vymysleli, a s knižní předlohou nemá nic společného - o to víc mě štvalo, že na knižní postavy jako je bratr Tori nebo třeba Zeke se místo nenašlo. Ze starších postav jsem si nečekaně oblíbila Petera. Sice je to vyčůránek a hodně mě štval zvlášť ke konci filmu, přesto se mi líbí jeho hlášky, které jsou super a kupodivu i vtipné :)

Kdybych se ještě víc zaměřila na srovnání s knihou… Ve filmu se Peter vrátí do Chicaga za Evanlyn s tím, že ji chce pomoci vypustit sérum zapomnění na město. Kdežto v knize jej chce vypustit přímo David za pomoci letadel. A rozhodně jsem zvědavá na to, jak filmaři navážou s pokračováním, když se na konci Tris vrátila do Chicaga, přestože v knize tomu tak nebylo. No, asi to bude jedno velké překvápko :)

 


Anketa

Byl jsem zde...

... Fantomas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.