STRÁŽCI ČASU - Klíč

17. srpna 2016 v 21:08 |  Čteno jedním očkem

Originální název: The Key
Autor: Marianne Curley
Série: Strážci času (3.)
Rok vydání: 2007

Blíží se rozhodují bitva. Řád Chaosu se krůček po krůčku začíná přibližovat k moci. Nyní rozhodne jen Klíč - klíč, který otevírá pokladnici s ničivou silou, která se v ní ukrývá. Strážci času jsou již dávno odhaleni. Nikomu nelze věřit. Dobrodružství se chýlí ke konci...

"Srdce je skutečně moc podivný orgán.
Dává člověku neskutečnou sílu a taky ho neuvěřitelně oslabuje."

Hned na začátek musím říct, že celou trilogii jsem četla jako eknihy. Nevím tedy, jak vypadají v tištěné verzi, ovšem tyto eknihy měly velké nedostatky co se týče gramatických chyb a uvozovek. A netýká se to jenom gramatiky a uvozovek, ale také pletení jmen postav. Často se vloudila chybička a asi překladatel(?) popletl jméno postavy a vložil tam úplně jiné, což potom logicky nedávalo vůbec žádný smysl. Hodně mě mrzí, že korektura je zde na tak bídné úrovni, protože konkrétně tyto knihy si to vůbec nezaslouží.

"Špatné svědomí je hrozná potvora, dokáže vám zkazit celý život."

Strážci času jsou knihy věnované mladým čtenářům, přesto dokáží, aby po nich sáhli i ti dospělí. Vždy, když se mi do rukou dostanou tak super knížky, mě mrzí, že je nečetlo moje mladší já, protože si dokážu představit, jak moc bych z nich byla unešená. Příběhy jsou psány totiž velice poutavě a stejně tak jsou propracované. Hrdinové mají smysl pro humor a celkově má kniha ten správný šmrnc a jiskru. Hodně mě mrzí, že se autorka rozhodla jen pro trilogii, protože bych se v tomto případě vůbec nebránila, kdyby napsala další pokračování.

 


Anketa

Byl jsem zde...

... Fantomas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.