STRÁŽCI ČASU - Temnota

4. srpna 2016 v 6:00 |  Čteno jedním očkem

Originální název: The Dark
Autor: Marianne Curley
Série: Strážci času (2.)
Rok vydání: 2007

Nikdy by mě nenapadlo, že bych za den přečetla celou knihu o 360 stran. Když ale bylo zrovna nedělní odpoledne a já vzala do rukou Temnotu, nemohla jsem se od ní odtrhnout a četla až do pozdní noci.

K Vyvoleným Ethanovi a Isabele se připojuje k boji proti Řádu Chaosu také Matt, který se stává novým Ethanovým žákem. Společně se vydávají do podsvětí na záchrannou misi osvobodit Arkariana. Jeho svoboda se stává prioritou.

"Život není zahrádka plná květin. Pěkně páchne.
Raději si zavčas pořádně přivoň."

Ani nemůžu pořádně popsat, jak nadšená jsem byla, že jeden ze dvou vypravěčů děje byl modrovlasý Arkarian, moje nejoblíbenější postava. Doposud působil opravdu jako 600 let starý moudrý, klidný a vševědoucí muž. Doposud. Druhým vypravěčem se stala Isabela.

Tentokrát je příběh vystavěný na únosu Arkariana. Hned od začátku je akce a děj rychle frčí (zde mě napadá, že bych uvítala trošku detailnější popisy postav i prostředí). Arkarianův únos je velice bouřlivý a zároveň jedna z největších akcí vůbec. I zde autorka líčí příběh plný napětí, překvapení a vše se čte vlastně samo. Knihy nastavily vysokou laťku a nyní jde jen o to, aby posledním dílem laťka nespadla :)


 


Anketa

Byl jsem zde...

... Fantomas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.