Psáno jednou tužkou

Slintající královna savany

21. června 2015 v 13:12
"My ľudia sa ukladáme k spánku nie vždy v najideálnejších podmienkach
a nevyzeráme pri tom tak roztomilo, ako tieto rozkošné žirafy."

Když jsem měl 20 let, myslel jsem si, že můj otec je idiot...

21. června 2015 v 9:53
Třetí neděli v červnu se nejen v Americe slaví Den otců. U nás se tomuto svátku nijak veliká pozornost nevěnuje. Plno lidí pořád neví, že něco takového existuje. Jak to vlastně s tímto svátkem je? Má Den otců vůbec nějaký smysl nebo to je jenom ztráta času?

Každý dárce krve je hrdina!

14. června 2015 v 15:00
Slovo hrdina se v dnešní době stalo běžným označením. Ve zprávách se každou chvilku vyskytne nějaký hrdina. Kdo to ale vlastně hrdina je? Voják? Superman? Každý vidí hrdinu v někom jiném. Malé dítě vidí hrdiny v pohádkových a nadpřirozených postavách jako je třeba Spiderman. Starý člověk zase ve vojenském veteránovi. Záleží na věku, pohlaví a žebříčku hodnot každého člověka.

Proč je super mít blog...

7. června 2015 v 19:36

Klidně bych si dovolila tvrdit, že naše společnost vidí blogování negativně. Při vyslovení pojmu blog se začne chytat za hlavu. Proč? Protože si hned představí růžové deníčky puberťaček. Už to tak bude, že blogování je holt s růžovou vlnou spjato. Ale tak co :) ... Ono vlastně jakékoliv blogování může být užitečné k rozkvětu nejednoho člověka :)

Proč je pes nejlepší...

7. června 2015 v 15:48
Máte doma hafana? Já jo:) Mám ho 4 roky. Ta doba mě hodně poznamenala a život bez něj si nedokážu představit. Je to ten nejlepší společník. Ne nadarmo se říká, že je pes nejlepším přítelem člověka. A co je na psech tak super? :)

Proč je zima lepší než léto...

31. května 2015 v 11:56
Sluníčko vystrukuje růžku a pomalu a jistě začíná léto. Pro někoho nejmilejší období, pro mě však ne. Sníh, vločky, sněhuláci, koulovačky, hokej... - to je moje. Nyní však startuje sezóna několikanohatých "zvířátek", dehydratace a tepla, tepla a ještě jednou tepla... ;)

Víte, technika se v dnešní době přeceňuje...

30. května 2015 v 21:29
Nebudu se tady rozepisovat o tom, jak jsou počítače, tablety, mobily, internet (a kdoví co ještě) špatné a všichni na tom jsme závislí - toho jsou všude mraky. Jen by mě zajímala jedna věc. Jaký máte zážitek, když jdete někam na koncert a stojíte s mobilem v rukou a nahráváte pódium? Když cestujete vlakem a hrajete hry na mobilu? Když jste s kamarády a přitom brouzdáte na facebooku? Když jedete na výlet a fotíte každý kamínek, na který šlápnete? Co z toho máte?

Proč je kniha lepší než čtečka...

30. května 2015 v 12:23
Knihy poskytují hned několikero využití. Kromě čtení se dají použít jako podložky, k rozdělání ohně, schování se před dešťem, módní doplněk... Kdežto využití čtečky je vždy stejné...

Je lepší paperback nebo hardcover?

17. května 2015 v 11:53
Časté diskutabilní téma je paperback (měkká vazba) vs hardcover (pevná vazba). Každá má své pro a proti. Nelze určit, že jeden typ je lepší než druhý. Při výběru nás ovlivňuje hned několik faktů a záleží, kterému dotyčný v tu chvíli dá přednost, co se mu u dané knihy vyplatí.

Proč je hokej lepší než fotbal...

9. května 2015 v 14:11
Na hokeji jsem vyrostla. Vždy, když se v televizi vysílaly hokejové zápasy, taťka obsadil telku a vše šlo stranou. A to včetně pohádek... Na střední jsem bydlela v Brně a díky Brňákům podlehla Kometě. Můj život je jednoduše s hokejem spjat. Na druhé straně stojí fotbal. Ale ten nesahá hokeji ani po kotníky. Proč? Tady jsem si sepsala pár odrážek :)

Kdo nečetl Harryho, jako by nebyl...

27. dubna 2015 v 15:05
Kulaté brýle a jizva ve tvaru blesku. Harry Potter, jméno, které všichni známe. Psal se rok 1997, kdy Joanne Rowling vytvořila nový svět plný čar a kouzel. Rok, kdy se na svět dostala postava malého kouzelníka, který přímo očaroval svět Británie. A nezůstal jen tam. Postupně se rozšířil do celého světa a díky své oblíbenosti nakonec ovládl i filmová plátna.
 
 

Reklama